Projekt će svojim radionicama staviti naglasak na povećanje mogućnosti učenika osnovnih škola, da putem izvannastavnih školskih aktivnosti unaprijede svoje znanje te razviju kompetencije za cjeloživotno obrazovanje, kroz pronalaženje, vrednovanje i procesuiranje novih informacija i znanja, unaprjeđenje matematičke kompetencije i osnovne kompetencije u prirodoslovlju i tehnologiji. Glavne aktivnosti projekta su: provedba radionica „Mali znanstvenik“ i „3u3D“. Korisnici projekta 2 osnovne škole s područja Republike Hrvatske u kojima će se radionice održavati: OŠ Katarine Zrinski Krnjak (Karlovačka županija) i OŠ Središće (Grad Zagreb) te volonteri (6 volontera) od čega 2 volontera s Učiteljskog fakulteta. Jedna od važnih aktivnosti je i okrugli stol na temu „Suradnja udruga s odgojno obrazovnim ustanovama kako bi se djeci i mladima iz urbanih i ruralnih sredina pružila jednaka mogućnost u stjecanju novih znanja, vještina i kompetencija “. Projekt sufinancira Ministarstvo znanosti i obrazovanja.