Kroz sajam Maker Fair Trstu prisustvovalo je 200 kreatora, entuzijasta, digitalnih i tradicionalnih obrtnika, izumitelja, također je bio i rezerviran kutak za djecu s animiran besplatnim laboratorijima kako bi ih približili svijetu, znanosti, tehnologije i kreativnosti. Kao nastavak ljetnog projekta održane su četiri edukacije – organizirane u suradnji s partnerima koja su bila posvećena istraživanju različitih ekoloških, znanstvenih i tehnoloških tema. Također smo mnogim radionicama: Arduino radionicu, saznali smo osnovne principe programiranja Arduino kontrolera.
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Projekt sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.
Sadržaj podstranice isključiva je odgovornost udruge Otvorene računalne radionice “Svi smo protiv”
i ne odražava nužno stajalište Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske