U osnovnoj školi Središće nedavno je započela izuzetno popularna serija radionica pod nazivom “Mali znanstvenik”. Ovaj uzbudljivi program privukao je čak 35 učenika, koji se zajedno s dva stručna odgojno-obrazovna djelatnika aktivno uključuju u radionicu. Sudionici, koji pohađaju razrede od prvog do četvrtog, s oduševljenjem istražuju i provode raznovrsne eksperimente. Ova interaktivna radionica pruža mladim znanstvenicima priliku da se igraju, uče i razvijaju svoju znatiželju kroz praktične primjere iz područja znanosti. Svaki učenik ima jedinstvenu priliku istraživati i otkrivati svijet oko sebe uz podršku stručnog osoblja. Kroz ovaj edukativni program, učenici stječu inspirativno iskustvo koje će im pomoći u razvoju kreativnih i analitičkih vještina, potičući ih da svoje zanimanje za znanost pretvore u buduću karijeru.