U organizaciji Otvorene računalne radionice i partnera, Udruge za popularizaciju tehničke kulture „Mehatronik“ , započela je provedba radionica u projektu Pokretni STEM. Radionice su zamišljene kao edukativne radionice koje promoviraju STEM područja. Pokrenuli smo te radionice prvo u Zagrebu kako bi testirali pristiglu opremu uz svesrdnu pomoć profesora sa Sveučilišta Sjever iz Varaždina. Prvih deset polaznika članova raznih Udruga civilnog društva s kojima povremeno surađujemo kroz razne edukacije vezane za računala, bili su oduševljeni novom opremom i mogućnostima same učionice. Pokazao se interes i za ostale module kroz buduće radionice. Moderator i izvoditelj ove prve radionice je gospodin Davor Pavičić, radionica nosi naziv „Skup informatičkih radionica“, a sastavljena je od tri segmenta. Prvi segment je, Informatička pismenost, zatim digitalna pismenost i Informacijska pismenost. Uz interaktivno učešće svih polaznika subota je bila prekratka da bi uz četiri pauze i pet blok satova odradili dvadeset školskih sati radionica na vidno zadovoljstvo i vidljiv umor moderatora, volontera i voditelja projekta.