U veljači smo održali predstavu „Znanost o jajima“ na kojoj je sudjelovalo 200-tinjak učenika Osnovne škole Prečko i njihovi učitelji i učiteljice. Na predstavi su učenici saznali mogu li jaja plivati, kako možemo znati je li jaje sirovo ili kuhano, kako provjeriti je li jaje pokvareno bez da ga otvorimo, kako je moguće hodati po jajima…
Osim što Vam donosimo fotografije kako bismo prikazali atmosferu koja je vladala tijekom predstave, najavljujemo da ćete uskoro imati priliku vidjeti i video uradak s predstave koji pripremaju stručnjaci!

„STEM show“ je projekt čiji je cilj povećati mogućnosti učenika osnovnih škola da putem izvannastavnih aktivnosti unaprijede svoje znanje te razviju vještine i kompetencije u području tehnike te informacijskih i komunikacijskih znanosti. Udruga Mehatronik ovaj projekt provodi u partnerstvu s FabLab-om, udrugom za promicanje digitalne fabrikacije te uz financijsku podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.