U siječnju 2020. godine održan je sastanak s predstavnicima grada Zadra na kojem je dogovorena provedba projekta STEM SHOW, u sklopu kojeg će se u travnju 2020. godine, tijekom događanja „STEM tjedan Zadar“ provesti predstava „Znanost o jajima“ i radionica „Kriptografija – tajne šifre i pisma“. Predstava i radionica provest će se u Kazalištu lutaka, a prisustvovat će učenici od 1. do 8. razreda osnovnih škola i odgojno-obrazovni djelatnici škola sa zadarskog područja.

*Cilj projekta „STEM SHOW“  je povećati mogućnosti učenika osnovnih škola da putem izvananstavnih aktivnosti unaprijede svoje znanje te razviju vještine i kompetencije u području tehnike te informacijskih i komunikacijskih znanosti. Udruga Mehatronik ovaj projekt provodi u partnerstvu s FabLab-om, udrugom za promicanje digitalne fabrikacije te uz financijsku podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.*

whatsapp image 2020-01-27 at 09.51.45