Udruga za popularizaciju tehničke kulture „Mehatronik“ počela je s provedbom projekta „STEM SHOW“. Cilj projekta je povećati mogućnosti učenika osnovnih škola da putem izvannastavnih aktivnosti unaprijede svoje znanje te razviju vještine i kompetencije u području tehnike te informacijskih i komunikacijskih znanosti. Projektom se provode predstave „Znanost o jajima“ i radionice „Kriptografija – tajne šifre i pisma“. Predstave i radionice provode se od strane stručnih djelatnika i suradnika koji posjeduju iskustvo rada s djecom i mladima, iskustvo rada u području tehničkih znanosti te u svom radu primjenjuju suvremenu tehnologiju. Projekt se provodi u partnerstvu s ORR “Svi smo protiv”, udruga za promicanja i unapređenja korištenja različitih tehnika vezanih uz upotrebu računala. Za provedbu projekta dobivena je  financijska podrška Grad Zagreb iz područja prevencije neprihvatljivog ponašanja djece i mladeži iz Proračuna Grada Zagreba za 2020..