Kroz projekt „Pokretni STEM“ kodni broj: UP.04.2.1.10.0133. 4.06.2022. godine posjetili smo sajam Maker Fair u Chemnitz. Kroz sajam Maker Fair prisustvovali smo mnogim radionicama: Arduino radionicu, saznali smo osnovne principe programiranja Arduino kontrolera, praktične stvari s elektronikom, to uključuje hladnjake, svjetlosne barijere, izmjenične bljeskalice, senzore udaljenosti i vode, svjetiljke za pozornicu, elektroničke kockice, komplete i radio. Mnoge od ovih stvari i drugih zanimljivih predmeta izložene su na izložbi. Osim toga, on predstavlja ideju / status sadašnjeg projekta “konstrukcija zrakoplova”. SAXEED Rapid-Prototyping sa Tehnološkog sveučilišta u Chemnitzu nudio je niz radionica na temu izrade prototipova, kao i priliku za implementaciju vlastitih projekata u radionici na Tehnološkom sveučilištu u Chemnitzu.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Projekt sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.
Sadržaj podstranice isključiva je odgovornost udruge Otvorene računalne radionice “Svi smo protiv”
i ne odražava nužno stajalište Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske